Autor:
Olari Pilnik

TÜ suurendab panust inseneride koolitamisel

Tehnoloogiainstituut, füüsika instituut ja keemia instituut said Inseneriakadeemia toetusena õppekavade arendamiseks 800 000 eurot. Antud toetuse eesmärk on kasvatada noorte huvi asuda õppima inseneeria valdkonda, vähendada õpingute katkestamist, suurendada nii õppurite kui tööandjate rahulolu õpitu sisuga.

Praegune inseneride puudus Eestis on murettekitav. OSKA uuringutest selgus, et lähitulevikus on kaks kolmandikku inseneridest puudu, lisaks näitab vähene naiste osakaal, et suur osa tööjõuvarust on kasutamata.

“Inseneriakadeemia toetus avab uksed innovatsioonile ja loovusele, aidates meil kujundada järgmise põlvkonna insenere. Inseneride oskused ja teadmised aitavad lahendada keerukaid probleeme ja luua jätkusuutlikke lahendusi, et tehnoloogia teeniks ühiskonna vajadusi ja hüvesid,” sõnas polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo.

Tehnoloogiainstituudi eesmärk on suuredada arvutitehnika eriala vastavust tööturu vajadusele tehnika, tootmise ja ehituse valdkonnas. Lisaks on eesmärk populariseerida inseneeria valdkonda ja suurendada naiste osakaalu arvutitehnika erialal. Mariana Kukk, tehnoloogiainstituudi koordinaator, rõhutas: “See investeering annab meile võimaluse mitte ainult parandada insenerihariduse kvaliteeti, vaid ka innustada ja toetada arvutitehnika tudengeid nende akadeemilisel teekonnal. Meie eesmärk on anda tudengitele mitmekülgne ja praktiline haridus, mis valmistab neid ette edukaks karjääriks.”

Eesti riik on käivitanud aastatel 2023-2029 Euroopa Liidu tõukefondide toel Inseneriakadeemia, mille raames jagatakse haridusasutuste vahel välja ligi 39,4 miljonit eurot insenerihariduse kvaliteedi tõstmiseks, naiste osakaalu suurendamiseks inseneeria valdkonnas ja inseneri eriala populariseerimiseks.

Inseneriakadeemia on Eesti riigi, õppeasutuste, ettevõtete ja erialaliitude koostööalgatus inseneeria valdkonnas hariduse kvaliteedi tõstmiseks ja inseneride järelkasvu kindlustamiseks ning valdkonna populaarsuse suurendamiseks.

Rohkem Inseneriakadeemiast.

Loe OSKA uuringut.

Delta loeng- haridusrobootika juhtivspetsialist Heilo Altin: "Miks meil on vaja insenere ja kust nad tulevad"

Image
inseneriakadeemia

Lisainfo:
Alvo Aabloo
polümeersete materjalide tehnoloogia professor
+372 507 8356 
alvo.aabloo@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tartu Ülikooli Narva kolledž

JÄRELVAATA: Õiglase Ülemineku Foorumil visandatakse Ida-Virumaa tulevikku

Tehnoloogiainstituudi teadlased

Õiglase Ülemineku Foorumil räägitakse tööstuse tulevikust ja paindlikust tööjõuturust

Töögrupp laua taga

Informaatika õpetamise konverents 2025