Andmeteaduse seminar „Usaldusväärne ja vastutustundlik tehisaru“

11. märtsil toimunud andmeteaduse seminari teemaks oli Usaldusväärne ning vastutustundlik tehisaru".

Tehisaru omab usaldusväärse tehnoloogia arendamisel kandvat rolli, nagu on majandusliku ja regulatoorse süsteemina tunnistanud Euroopa Liit. Uued regulatoorsed nõuded tagamaks tehisaru usaldusväärsuse ja vastutustundlikkuse muudavad inimeste ning tehisaru omavahelist suhet. Selle tulemusena loob tehisaru uusi võimalusi ning turgusid viisil, mis säilitab indiviidide põhiõiguseid ning vabadusi.

Seminari akadeemiline korraldaja oli Huber Flores, moderaatorid Abdul-Rasheed Ottun ja M.M. Rasingthe Marasinghe.

Kõnelejad:

• Huber Flores, Tartu Ülikooli lausandmetöötluse kaasprofessor
  • Michell Boerger, teadur, Fraunhofer Institute for Open Communications Systems FOKUS
  • Sonia Sousa, interaktsioonidisaini dotsent, Tallinna Ülikool/vanemteadur, TalTech
  • Manh Nguyen, teadusinsener, Montimage, France
  • David Solans, teadur, Telefonica Research I + D
  • Bart Siniarski, teadur, University College Dublin

Üritus sai rahastust Euroopa Liidu Horizon 2020 programmi raames.

Seminari fotogalerii

Seminari salvestus

Varasemad andmeteaduse seminarid

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

DeltaX2024.jpg

Delta X 2024: robotite jalgpallile registreerumine on avatud

A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“