Autor:
Evelin Virnas

Alanud on registreerumine informaatika õpetamise konverentsile

Traditsiooniks saanud informaatika õpetamise konverents toimub 18.–20. jaanuaril Tartu Ülikooli Delta õppehoones. Ootame osalema informaatikaõpetajaid ja kõiki, kes selle valdkonna vastu huvi tunnevad. Registreerumine on alanud.

Tartu Ülikooli korraldatud üritusel keskendutakse informaatika õpetamise hetkeseisule ja vaadatakse tulevikku. Valdkonna asjatundjad jagavad oma mõtteid, osalejad saavad vahetada kogemusi ja end töötubades proovile panna.

Arvutiteaduse instituudi juhataja Heisi Kurigi sõnul paistab Eesti silma kui ainulaadne digiriik maailmas ja selle saavutuse taga on olnud noorte entusiastide julgus, uudishimu, soov katsetada ning luua uusi lahendusi. „Just informaatikaõpetajad on need, kes sütitavad noortes huvi selle valdkonna vastu, pakkudes neile esmaseid teadmisi ja suunates nende avastusretki,“ rääkis ta. 

Heisi Kurig lisas, et informaatika õpetajatel on keskne roll Eesti digiriigi tuleviku kindlustamisel. „Seepärast soovimegi olla ka ise osa informaatika õpetajate kogukonnast, kutsuda neid kord aastas meile külla, et saaksime omavahel arutada ja jagada parimaid praktikaid ning uusimaid uurimistulemusi,“ märkis Kurig. 

Konverentsil antakse tervikpilt informaatika õpetamisest Eestis ja vaadeldakse lähemalt seda, kuidas õpitud teadmisi töömaailma edasi kanda. Üks peaesinejatest, Inga Kõue, teadusmahuka iduettevõtluse projektijuht Startup Estoniast jagab mõtteid, kuidas ülikoolide teadustulemused jõuaksid ühiskonda, et sünniksid uued innovaatilised teenused. Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi hajussüsteemide lektor Pelle Jakovits avab targa linna teemat. Konverentsil vaadatakse HK Unicorn Squadi eestvedaja Liis Koseri silmade läbi lähemalt, kuidas tüdrukutele tehnoloogiat nii õpetada, et see oleks tulemuslik ja põnev. 

Paralleelsessioonid aitavad teada saada, mida eri vanuserühmades informaatikatundides õpetatakse, ja koguda häid nippe, et neid hiljem oma töös kasutada. Toimuvad töötoad, kus saab end robootika, programmeerimise, turvalisuse ja haridustehnoloogia valdkonnas ka praktiliselt proovile panna. Lisaks on võimalik külastada ettevõtteid ja koole ning õhtusel koosviibimisel mõnusas õhkkonnas omavahel suhelda.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, selle toimumist toetab IT Akadeemia. Täpsemat infot saab konverentsi veebilehelt.

 

 

 

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast