JUUNI

Tudengiprojektide võistlusele esitati rekordarv töid

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi Tudengiprojektide võistlusele esitati tänavu 29 projekti ja esmakordselt anti välja ka kaks eripreemiat, mis visualiseerisid Tartu Ülikooli Delta keskust nii seest kui ka väljast.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo sõnul iseloomustab tänavusi töid see, et enamik osalejaid on bakalaureuseastme tudengid ja on hea meel, et üliõpilaste aktiivsus on jätkuvalt tõusuteel. “Sisu osas me ei tee ettekirjutusi ja seetõttu on esitatud tööde spekter huvitavalt lai. Võidutööde hulgas on nii uute äriideede lahenduste prototüüpe kui ka teadusprojektide tulemusi masinõppe meetodite arendamiseks,” ütles Vilo.

Vilo lisas, et esmakordselt välja antud kaks Delta keskuse eripreemiat aitavad paremini visualiseerida kogu hoone sisemust. Üks projekt arvutimängu simulatsioonina ja teine majast seest 3D pildistamise kaudu, nagu Google Street View.

Kolme kategooria peale esitati kokku 29 projekti. 9 tööd esimese aasta bakalaureuseastme kategoorias, 13 bakalaureuseastme projekti ja 10 magistriastme kategoorias. Kõikide töödega on võimalik tutvuda siin ja paremik läheb ülesse ka Tartu Ülikooli Delta keskusesse.

Tutvu võitjatega lähemalt SIIT.