JAAN

Tartu Ülikooli panusega sTARTUp Day 2020 programm on avalik!

Kolm päeva, neli lava, 120 tipptasemel kõnelejat, pea 20 kõrvalüritust, üle 40 seminari ja palju muud põnevat.

Siin on mõned väärt näited (töökeeleks on inglise keel):

• The ex-Googler Connor Swenson talks about why you should forget productivity;
  • Andres Schabelman, the VP of International Expansion at Fiverr, teaches how to scale companies with the heart;
  • Hermione Way, a brand consultant, and ex-Tinder shares her learnings from 10 years of marketing in startups;
  • Farid Singh, the Managing Director at CyberNorth, gives an overview of what the future will bring for cybersecurity;
  • Jay Johnson, the CEO of Coeus Creative Group, gives a guide on how to deal with difficult people.

Täisprogrammi leiate siit: https://www.startupday.ee/!

Avatud E-R kell 07.30 – 20.00