NOV
Postitas delta

Tartu Ülikool ja Huawei Technologies sõlmisid ühiste kavatsuste leppe

Neljapäeval, 21. novembril allkirjastasid Tartu Ülikooli (TÜ) arendusprorektor Erik Puura ja Huawei Technologies piirkonnajuht Bin Chang leppe, millega Huawei soovib senisest aktiivsemalt teha koostööd Tartu Ülikooliga.

“Huaweil on koostöölepped väga paljude Euroopa ja maailma ülikoolidega ning on hea meel tõdeda, et ka Eesti ülikoolidele avanevad sarnased võimalused. Loodetavasti suureneb Delta keskuse loomise kaudu rahvusvaheliste suurettevõtete huvi ja valmidus meiega koostööd teha veelgi,” kommenteeris Erik Puura leppe olulisust TÜ jaoks.

Lepe näeb ette kolme olulist koostöövaldkonda – õppe toetamine, ühine teadustöö ja infrastruktuuri arendamine.

Õppekoostöö sisaldab stipendiumipakkumisi ja praktikavõimalusi TÜ tudengitele. Samuti soovib Huawei panustada tööstusmagistrantuuri ja -doktorantuuri programmidesse.

Ühist teadus- ja arendustööd on TÜ ja Huawei juba alustanud uurides koos optilise andmeedastuse teemasid. Lepe näeb ette selles vallas uute ühiste projektide otsimist ja arendamist.

Samuti soovib Huawei leppega toetada TÜ arvutiteaduse instituudi infrastruktuuri arendamist. Fookuses on asjade interneti, tehisintellekti ja pilvetehnoloogia arendamiseks ning uurimiseks vajalikud katseseadmed.

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo rõhutas, et tudengite ja teadlaste jaoks on olulised need tegevused, kus tudengid saavad end proovile panna keerulistes situatsioonides.

„Peame vajalikuks, et ülikool pääseb ligi uuele tehnoloogiale, teadlaste lahendused jõuavad ettevõtetesse ja rakendustesse, ning tudengitele tekivad uued praktika ja karjäärivõimalused,“ lisas Vilo.

„Oleme loomas avatud platvormi ettevõtetega koostööks kaasates tegevustesse tudengeid ja teadlasi. Ennekõike selliseid, mis väärtustavad ülikooli kompetentsi ja panustavad hariduse, teaduse ja innovatsioonivõimekuse edendamisse ühiskonnas,“ jätkas Vilo kirjeldades arvutiteaduse instituudi plaane.

Huawei piirkonnajuht Bin Chang tõi Tartu Ülikooli eelistena esile selle teadustöö kõrget taset ning globaalselt tugevat mainet. Changi sõnul on sellise koostööprojektide eesmärk panustada tehnoloogiasse ja teadus- ning arendustegevusse võrdselt kõigis riikides ja regioonides.

Lisateave: Erik Puura, TÜ arendusprorektor, 506 9882, erik.puura@ut.ee