VEEBR
Postitas Ott Pärna

Sirp: Delta ehk Kuidas Tartu ülikool ühe tähe juurde sai

Kadri Asmer kirjutab Sirbis, kuidas Delta keskus on ehe näide võimalikkusest luua dialoogi minevikuga ning toetada ja täita seejuures nii linnaruumi ja ülikooli kui ka teadusasutuse vajadused.

“Teadusarenduse mõttes on Delta hoone rajamine kesklinna ainuõige: sellega on astutud dialoogi üle jõe asuva ülikooli ajaloolise ansambliga ning tõusnud piirkonna ruumikvaliteet,” kirjutab Asmer.

“Nüüdisaegne ülikoolilinnak peab näitama, et arhitektuur on palju enamat kui kord ja matemaatika, mass keset linnaliiklust. Selle konstruktsioon peab kandma maja ennast ja samavõrd selle sõnumit. Delta keskus on hea sellekohane näide. Pean ainuõigeks teadusarenduse seisukohalt niivõrd olulise hoone rajamist kesklinna, kus see astub dialoogi üle jõe asuva ülikooli ajaloolise arhitektuuriansambliga ning tõstab piirkonna elukvaliteeti. Nii linn kui ka ülikool on saanud juurde veel ühe sümboli.”

Foto: Maris Tomba

Loe väärt lugu ajalehes SIRP: https://bit.ly/38yCVMV