JAAN

Mark Fišel rääkis inauguratsiooniloengul keeletehnoloogiast
Tartu Ülikooli aulas
22. jaanuaril 2020

Kolmapäeval, 22. jaanuaril rääkis Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi keeletehnoloogia professor Mark Fišel ülikooli aulas keeletehnoloogilistest lahendustest, mis ei nõua märgendatud näiteid ega lingvistilise teadmise kodeerimist. Fišel, kes võrdleb oma töövaldkonda tasuta lõuna otsimisega, on ka oma ingliskeelsele inauguratsiooniloengule pannud pealkirja „Tasuta lõuna“.

Tartu Ülikooli keeletehnoloogia spetsialisti Mare Koidu sõnul on keeletehnoloogias tänu masinõppe ja statistiliste meetodite kasutuselevõtule ning mahukate keelekorpuste olemasolule saavutatud suurt edu. „Mark alustas selles valdkonnas tegevust juba üliõpilasena ning on praeguseks jõudnud märkimisväärsete tulemusteni just masintõlke alal. Tema juhtimisel viiakse keeletehnoloogia õppetoolis ellu mitmeid uurimisprojekte ja tehakse koostööd äripartneritega. Näiteks lisati eesti keel Mozilla projekti Common Voice, mille raames kogutakse vabalt kasutatavaid kõneandmestikke. Kolleegid ja üliõpilased hindavad Margi lennukaid ideid, töökust, energiat ja entusiasmi,“ rääkis Koit.

Loe lisa: https://bit.ly/38HiMnD

Avatud E-P kell 07.30 – 20.00