bg1
bg1
bg1
bg1
bg1
     

Uudised

11.
JUUNI
2021
Postitas Andres Vaher

Tartu Ülikooli majandusteaduskond kuulutas välja rahvusvahelise brändi “Delta Management School”

Reedel, 11. juunil 2021, toimunud Delta majanduskonverentsil “Väljakutsed juhtimisele ja juhtimisharidusele keerulistel aegadel” kuulutas Tartu Ülikooli majandusteaduskond välja brändi ”Delta Management School”, mille alt hakatakse pakkuma tasulist juhtimisharidust rahvusvahelisel turul.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna juhataja professor Kadri Ukrainski sõnul on majandusteaduskond liikunud rahvusvahelise juhtimiskooli – Delta Management Schooli (DMS) loomise suunas juba kümmekond aastat: „Oleme arendanud ja arendamas mitmeid ingliskeelseid õppekavasid koostöös teiste ülikoolide instituutidega, vastamaks erinevatele juhtimisväljakutsetele erinevatel elualadel. Täna on DMS brändi turule toomiseks pea täiuslik hetk ja majandusteaduskond on valmis seda tegema. Covid 19 kriis on muutnud ülikoolide, ettevõtete ja organisatsioonide toimimist ja pannud juhtide rolli ning juhtimise kui distsipliini kõikjal maailmas uude valgusesse. Ka kodumaise kvaliteetse kõrghariduse pakkumine vajab lisaraha, mida kvaliteetne rahvusvaheline tasuline õpe aitab riiki tuua,” leidis Ukrainski.

Prof. Ukrainski lisab: „Oleme DMS brändi avamiseks ise valmis ning tundub, et ka rahvusvaheline huvi on piisav ja kiiresti kasvav. Loodame DMSist tulevikus koostööplatvormi nii ettevõtete, avaliku sektori kui ülikoolide vahel.“ Ukrainski sõnul on majandusteaduskond ainuõige koht juhtimisalaste kompetentside arendamiseks, mida vajatakse igas sektoris ja tasandil kogu maailmas. Samuti loob kindlustunnet asjaolu, et majandusteaduskonnal on varasemast suured kogemused tasulise õppe korraldamisel Eestis.

Majandusteaduskonna külalisprofessori ja Tartu Ülikooli Delta keskuse endise turundusjuhi Ott Pärna sõnul on Delta Management School, ehk eesti keeles Delta juhtimiskool, rahvusvahelisele turule suunatud nimetus, mitte eraldi organisatsioon. „Meil on selle nimetuse turule toomisega kolm suurt eesmärki”, sõnas Pärna. „Esiteks, arendada ja turundada maailmas Tartu Ülikooli majandusteaduskonna inglise keelseid juhtimise, ettevõtluse ja majandusega seotud õppekavasid. Teiseks, arendada juhtimisalast teadustegevust rahvusvahelisel areenil ja erinevates ühiskonnaelu valdkondades. Kolmandaks, olla teadussuundade ülese juhtimisalase õppe- ja teadustegevuse koostööplatvormiks Tartu Ülikooli erinevatele instituutidele. Nii on meil juba täna teistega koostöös turul programmid nagu näiteks Contemporary Asian and Middle Eastern Studies, Innovation and Technology Management ja Quantitative Economics,” rääkis Pärna.

Delta Management School asub Tartu Ülikooli Delta keskuses, mis on üks põhjala regiooni moodsamaid digitehnoloogilise, analüütilise ja majandusmõtte keskuseid. Delta keskus on avatud kogukond, mis toob kokku tudengid, teadlased ja innovaatorid arvutiteaduse, robootika, tehnoloogia, matemaatika, statistika, majanduse, juhtimise ja ettevõtluse alal. Delta keskus ühendab õppetegevuse ja tippteaduse äriliste ning ühiskondlike eesmärkide ja ülesannetega, luues uudseid lahendusi majanduslikuks ja sotsiaalseks arenguks.

Lisateave:
Kadri Ukrainski, Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor, kadri.ukrainski@ut.ee

Ott Pärna, Tartu Ülikooli külalisprofessor, ott.parna@ut.ee

Tere tulemast Delta kogukonda!
Delta on Tartu Ülikooli uudne õppe- ja teaduskeskus, mille huvi keskmes on ülikooli, ühiskonna ja ettevõtete koostöö. Täpsemad  kontaktandmed leiab allolevalt Delta kontaktide lingilt.

Deltas on:

  • Tohutud teadmised ja võimalused: Delta on erialadevaheline õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus.
  • Nutikad inimesed: Deltas tegutseb üle 3000 üliõpilase, õppejõu, professori ja teadlase.
  • Terves Deltas terve vaim: Delta ümber on kaunis loodus ning palju aktiivse elu võimalusi.
Delta kontaktid

Tartu Ülikooli Delta keskus

Õppe- ja teadushoone
Narva mnt 18 / 51009 Tartu / Eesti
Avatud E-P kell 07.30 – 20.00

 

Delta kohvik on avatud E-R kell 11.00 – 17.00

delta.kohvik@gmail.com; +372 5302 8944

 

Valvelaud (ainult tehniline info):
+372 737 6363; + 372 5331 4670

Asukoha kaart

 

Parkimine

Parkida saab  TÜ spordihoone  või Ujula Coop-i parklates.

 

delta@ut.ee

We use cookies on our website and Google Analytics to analyze website traffic statistics. Privacy Policy.

Sulge