MAI

Äriideede võistluse Kaleidoskoop finaalis paistsid silma keskkonnahoidliku mõtteviisiga tiimid

14. noorte äriideede võistluse Kaleidoskoop finaalis võidutsesid tiimid S-Kub ja Sorter. Mõlema meeskonna suurem eesmärk on kaitsta ümbritsevat keskkonda ja aidata meil võtta omaks loodussäästlikud eluviisid.

STARTERi programmi parimaks tuli Tartu Ülikooli rahvusvaheline meeskond Sorter, kes võitis pääsme üle-eestilisele STARTERi finaalvõistlusele ja pälvis Tartu Linnavalitsuse rahalise preemia. Suure tunnustuse pälvinud tiim töötab välja rakendust, mis aitab inimestel jäätmeid triipkoodi abil õigesti sorteerida. Idee sai alguse ühisest murest pakendite pärast, mille sorteerimisel tekib kahtlusi. Sorter on korduvalt kuulnud, et sellist rakendust oleks juba ammu vaja olnud. Rakenduse vastu tunnevad paljude teiste seas huvi ka prügifirmad, sest nende jäätmevoog muutub tänu sellele puhtamaks. Rakenduse väljatöötamisse on kaasatud juba kaks ettevõtet, kelle rahalise abiga liigutakse jõudsalt lahenduse poole.

Kaleidoskoobil noppis peavõidu – piletid Latitude59 festivalile – tahkeid šampoonikuubikud tootev meeskond S-Kub. EBS-is õppivate tudengite sõnul aitab nende idee kokku hoida miljardeid liitreid vett ja miljoneid plastpudeleid. Nüüdseks on valminud juba esimesed tooted ja tegeletakse aktiivselt nende ettevalmistamisega müügiks. Tiimijuht Cathy Vivien Vahi lausus: „Kaleidoskoobil kandideerides soovisime oma idee proovile panna ja tagasisidet saada, seepärast oli võit meie jaoks suur üllatus. Veebi vahendusel oma idee esitlemine oli uus kogemus. Meid ühendab soov, mis on kirjas ka meie hüüdlauses – pakkida maailm plastist lahti.“

Loe edasi SIIT.