bg1
bg1
bg1
bg1
bg1
     

Uudised

4.
VEEBR
2020
Postitas Kristi Vabamäe

Arhitekt11: Tervituskõne emotsioonidest ja tunnetest Tartu Ülikooli Delta keskuse avamisel

Tartu Ülikooli Rektor ja ülikooli pere, kallid külalised, armsad sõbrad!

Mul on suur au ja rõõm tervitada Teid kõiki siin heade mõtete linnas, pärast tänast võiks juba öelda heade tegude linnas.
Üheskoos sai loodud suurepärane maja. Niisama uhke nagu me oleme oma riigi ja rahva üle, oma pere ja kodu üle on suur au olla osaline loomaks suurt kodu väga tarkadele inimestele, kes omandavad teadmisi, et luua meile veel paremat tulevikku.
Veel kord, täname selle võimaluse ja vastutuse eest. Oleme väga uhked ja õnnelikud.

TARTU
Tartu on heade mõtete või siis IT’s 2.0 versioonis – heade tegude linn. Tartu on ülikooli linn. Ülikooli head mõtted realiseerusid teoks – ja Ülikooli rahvale tuleb jagada suur tunnustus, et õppehoone asukohana valiti/jäeti nii suurepärane asukoht. Voolava väega, miljoni bitise vaatega inspireeriv Emajõe kallas – tänud sellise võimaluse eest.

KUIDAS SÜNNIB HEA MAJA
See on väga lihtne – armastuse, loovusega, pisarate, rõõmu, pingutuse – ainult ja ainult inimeste koostööga. See ei ole saladus, et kui ei oleks suurepärast Tellijat, häid arhitekte, insenere, ehitajaid, rahastajaid, otsustajaid ja vastuvaidlejaid – ei saaks sündida selliseid hooneid, ei tehtaks selliseid tegusid.
Meil oli kõik olemas – me saime hakkama – me oleme tänulikud.

TÄNUD
Minu asemel võiks siin täna kõnet pidada üks kõik, kes meie Arhitekt11 meeskonnast, kes selle suurepärase arhitektuurse idee loomise juures olid – peaarhitekt ja projekti vedaja Sander Aas, sisearhitektide meeskonna juht Kaur Käärma, minu partner Illimar Truverk, meie täpne projektijuht Minni Aru – Tänud suurepärase töö eest!

Lisaks tahaksin tänada idee sünni juures olnud inimesi – noored ja tublid arhitektid Sander Paljak, Joanna Kordemets, Timo Titma ja meie meeskonna raudvara – arhitekt Eero Endjärv.

Eriliselt soovin tänada vägeva pingutuse eest meie koostööpartnereid – maastikuarhitekte Kristian ja Kadi Nigul, projektijuhti Jüri Kulli, konstruktor Arro ja Agasild, eriosades Hiieko ja ITK, infograafikas Velvet ja kindlasti ehitajat Ehitustrusti ja Rand&Tuulbergi. Tänan ka sind Vaiko Kann – keskkonnaprojektist. Suured tänud ka meie heale sõbrale Taavi Kotka’le, kes rõhutas kui tähtsa ja ikoonilise tähtsusega IT ja sellega seotud haridus Eestile on.

Lõpetuseks sooviksin teha sügava kummarduse ja tugeva aplausi Maja ideoloogia loomisel IT instituudi juhatajale Jaak Vilo’le, kes oli selle projekti idee vedur 10 aastat tagasi ja Tartu Ülikooli kinnisvara osakonnale – Heiki Pagel ja Viljo Vider’ile, kes suutsid mõista, toetada, kritiseerida ja tunnustada – et luua selline suurpärane teos – Tartu Ülikooli IT õppehoone – Delta keskus.

TÄNUD ja palju õnne meile kõigile!

Janar Toomesso
Arhitekt11 partner

29. jaanuar 2020

Fotod: Maris Tomba

Allikas ja galerii: https://bit.ly/39FHJA6

Tere tulemast Delta kogukonda!
Delta on Tartu Ülikooli uudne õppe- ja teaduskeskus, mille huvi keskmes on ülikooli, ühiskonna ja ettevõtete koostöö. Täpsemad  kontaktandmed leiab allolevalt Delta kontaktide lingilt.

Deltas on:

  • Tohutud teadmised ja võimalused: Delta on erialadevaheline õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus.
  • Nutikad inimesed: Deltas tegutseb üle 3000 üliõpilase, õppejõu, professori ja teadlase.
  • Terves Deltas terve vaim: Delta ümber on kaunis loodus ning palju aktiivse elu võimalusi.
Delta kontaktid

Tartu Ülikooli Delta keskus

Õppe- ja teadushoone
Narva mnt 18 / 51009 Tartu / Eesti
Avatud E-R kell 07.30 – 20.00

 

Delta kohvik on avatud E-R kell 11.00 – 17.00

delta.kohvik@gmail.com; +372 5302 8944

 

Valvelaud (ainult tehniline info):
+372 737 6363; + 372 5331 4670

Asukoha kaart

 

Parkimine

Parkida saab  TÜ spordihoone  või Ujula Coop-i parklates.

 

delta@ut.ee

We use cookies on our website and Google Analytics to analyze website traffic statistics. Privacy Policy.

Sulge