VEEBR

Konkurss „Andmepärl 2021“ ootab silmapaistvaid andmelugusid ja infograafikat

Sel aastal tähistab statistikaamet 100. aastapäeva ja sel puhul kuulutati välja konkurss Eesti möödunud aasta parima andmeloo ja infograafika väljaselgitamiseks.

Statistikaameti üks eesmärke on parandada ühiskonna andmekirjaoskust. Propageerimaks andmete kasutamist ja mõtestamist, algatati konkurss parimate andmekasutuste tunnustamiseks.

Konkursi kategooriad

Parima andmeloo auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle andmete tõlgendamine ja kasutus on toonud mõnda valdkonda või nähtusesse märkimisväärset selgust, avanud nähtuse mõtestamisel uusi tahke, suurendanud inimeste informeeritust, tekitanud laialdast ühiskondlikku arutelu või muutnud inimeste käitumist.

Parima infograafika auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle loodud andmevisuaal, rakendus või infograafika on teostuse või mõju poolest eeskujuks, propageerib andmete kasutamist ja mõtestamist visuaalse keele kaudu ning selles on kasutatud parimaid infograafika meetodeid. Töös on võetud arvesse konteksti ning disaini kasutajakesksust. Selles on originaalsust ning eksperimenteerimise julgust.

Osalemine ja hindamine

Konkursil võivad osaleda kõik üksikisikud, kollektiivid, avalikud asutused ja ettevõtted, kelle andmelugu või infograafika on avaldatud artiklina, dokumendina, kasutusjuhendina, uuringuna või mõnes muus formaadis (sh pilt vm) aastal 2020. Konkursile esitatud töid hindab statistikaameti kokku kutsutud hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad statistikaameti esindajad, majandus-, infotehnoloogia-, rakendusuuringute, graafilise disaini ja meediaeksperdid. Hindamiskomisjon valib kummaski kategoorias välja kuni viis parimat tööd, millest võitjad valib rahvas hääletuse teel.

Tööde esitamine ja võitjad

Konkursile oodatakse töid hiljemalt 28. veebruariks 2021 e-posti teel stat@stat.ee märksõnaga „Andmepärli parim andmelugu“ või „Andmepärli parim infograafika“. Töö võib esitada autor ise või keegi teine.

Statistikaamet kuulutab parima andmeloo ja infograafika auhinna nominatsioonid oma veebilehel välja 15. märtsil 2021. Võitjad selguvad 31. märtsil. Kummagi kategooria võitja saab preemiaks valikuliselt raamatu- või elektroonikapoe 500-eurose kinkekaardi.

Võitjad ja kummagi kategooria viis parimat tööd avaldatakse statistikaameti veebilehel.

• Loe konkursi täpsemate tingimuste ja hindamise kriteeriumide kohta siit.
  • Lisateavet saab e-posti teel stat@stat.ee või telefonil 625 9300.

• Lõputud teadmised ja võimalused: Delta on erialadevaheline õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus.

Avatud E-P kell 08.00 – 17.00 (ainult peauks).

Sisehoovi uksest sissepääs vaid töötõendiga.