Kalender

JAN
Postitas Ott Pärna

Delta X 2021 – tudengite ja gümnasistide võistlus

Delta X on Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös ellu kutsutud võistlus tudengitele ning gümnasistidele.

Toimumiskoht: Tartu Ülikooli Delta keskus
Kuupäev: 27. jaanuar 2021
Töökeel: eesti ja inglise keel

Delta X eestvedajad on Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, matemaatika ja statistika instituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond.

REGISTREERIMISVORM LEHE ALLOSAS ⇓

VÕISTLUSE EESMÄRGID

• innustada tudengeid ja gümnasiste end proovile panema
  • propageerida lahenduskeskset vaadet Tartu Ülikoolis
  • luua eeldusi teadussuundade üleseks koostööks
  • pakkuda lahendusi päriselu probleemidele

VÕISTLUSVALDKONNAD

1. ROBOOTIKA

2. DIGILAHENDUSED

• Nutikad lahendused Tartu Ülikooli Delta keskuses
  • Kunst teaduses: kuidas näha kunsti matemaatikas, andmeteaduses või teistes teadusharudes?
  • ID-kaardi uued rakendused: milliseid uusi digilahendusi saab luua Eesti ID-kaardi ökosüsteemi abil?
  • Audio- või videotöötlus: veebikaamera ja/või mikrofoni pealt reaalajas töötav lahendus
  • Isejuhtivate sõidukite võistlus

3. ÄRIMUDELID

• Uued start -up ideed
  • Sotsiaalne innovatsioon ehk maailma muutvad mudelid

4. MATEMAATIKA

• Visuaalsed õppematerjalid matemaatikas ja statistikas
  • R-i või Pythoni pakett, statistika- või matemaatikaprobleemide lahenduste lihtsustamiseks

VÕISTLUSE AUHINNAD

Robootika, digilahenduste ja matemaatika võistlusvaldkonna kategooriates premeeritakse parimaid võistkondi auhindadega:

• I koht 1 000 eurot
  • II koht 500 eurot
  • III koht 250 eurot

Ärimudelite valdkonna parimaid võistkondi premeeritakse järgmiste auhindadega:

• Võitjal aitame avada ukse unistuste koostööpartnerite juurde! Palume igal meeskonnal enne finaali saata enda jaoks kolm kõige olulisemat klienti nii Eestis kui ka maailmas. Majandusteaduskond aitab oma kogemuste ja kontaktvõrgustikuga teid omavahel kokku viia. Olgu selleks suur- või väikeettevõte, ministeerium, rahvusvaheline organisatsioon või muud põnevat.
  • Teisele ja kolmandale kohale on välja pandud üllatusauhinnad

Matemaatika võistluse parimaid tunnustab ka Statistikaamet

TARTU 2024 ERIAUHIND

Tartu on Euroopa kultuuripealinn 2024. Kultuuripealinna aasta üks keskne teema on innovatsioon ja uudsed lahendused nüüdisaegsates linnades. Sellepärast annab Tartu Linnavalitsus Delta X-i finaalis välja ühe või mitu eriauhinda linnaelu enim uuendavatele töödele.

VÕISTLUSE ÜLDREEGLID

1. VÕISTKONNA REGISTREERIMINE

• Registreerimiseks tuleb täita ankeet veebilehe allosas.
  • Registreerimine robootika ja ärimudelite valdkonnas kestab 31. oktoobrini 2020.
    • Ärimudelite valdkonnas registreerimisel peab esitama slaidiesitluse (vaata lähemalt reeglitest).
    • Robootika valdkonnas registreerimisel ei ole täiendavate failide esitamine kohustuslik.
  • Registreerimine digilahenduste ja matemaatika valdkonnas kestab 13. jaanuarini 2021, registreerimisel peab esitama võistlustöö.
  • Korraldaja saadab võistkonna registreerimise kohta kinnituskirja.

2. VÕISTLUSVALDKONNA VALIK

• Võistlustöid võib esitada eesti ja inglise keeles.
  • Võistlusvaldkond valitakse registreerimisel ankeedis.
  • Korraldaja jätab endale õiguse muuta vajadusel võistlusideede valdkonda.
  • Võistkond võib avaldada soovi vahetada esialgu valitud valdkonda, kirjutades sellest e-posti aadressil deltaX@ut.ee

3. VÕISTLUSTASE

• Hindamisel ei eristata võistlustaset, sh osalejate vanust.

4. VÕISTKONNA LIIKMED

• Võistkonnas võib olla kuni viis liiget. Mõjuval põhjusel võib võistkond olla ka suurem, kuid see tuleb võistluse korraldajatega kooskõlastada.
  • Vähemalt pool võistkonna liikmetest peavad olema (rakendus)kõrgkooli üliõpilased või kutse- või üldhariduskooli õpilased.
  • Üheliikmelise võistkonna korral peab töö esitaja olema (rakendus)kõrgkooli üliõpilased või kutse- või üldhariduskooli õpilane.

5. JUHENDAJAD

• Igas võistluse valdkonnas on üks korraldajapoolne kontaktisik.
  • Võistkonnal on õigus kaasata kuni kaks oma juhendajat. Juhendaja(te) nimi ja kontaktandmed tuleb märkida võistkonna registreerimise ankeedis veebilehe allosas või saata hiljem korraldajatele e-posti aadressil deltaX@ut.ee.

6. HINDAMINE

• Osas võistlusvaldkondades võidakse korraldada eelvõistlusi ja arenduspäevi. Sellekohane info avaldatakse Delta keskuse veebilehel https://delta.ut.ee/delta-x/.
  • Finaalis hinnatakse osalejaid võistlusvaldkondade kaupa.
  • Hindamiskomisjonid moodustatakse võistlusvaldkondade kaupa.

7. VÕISTLUSE REEGLID

Reegid avanevad uues aknas võistlusvaldkonnale klõpsates

REGISTREERIMISVORM ALLPOOL ⇓

Lisainfo ja küsimused: deltax@ut.ee