bg1
bg1
bg1
bg1
bg1
     

Ott Pärna

Tartu Ülikooli Delta keskuse turundusjuhi kohal on majandusekspert ja ettevõtja Ott Pärna. Tartu Ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul tegi ülikool Pärnale ettepaneku asuda Delta turundusjuhi kohale eesmärgiga arendada ja kujundada Tartu Ülikooli ettevõtlikku kuvandit.

„Ootame Otilt oskuslikku ja tulemuslikku tegutsemist Delta-siseselt, koostöös ülikooli teiste üksustega ning partneritega ettevõtlussektorist ja ühiskonnast. Deltast peab kujunema mõjukas rahvusvaheline innovatsioonikeskus, mis seob eri teadusdistsipliine,“ sõnas Puura. „Delta valmimine on suurepärane algus uuele innovaatilisele aastasajale nii ülikoolis kui ka kogu Eesti Vabariigis,“ lisas ta.

Tartu kesklinna Emajõe kaldale ehitatavast Delta keskusest saab regiooni moodsaim digitehnoloogilise, analüütilise ja majandusmõtte keskus, mis koondab enda alla enam kui 2500 õppurit, õppejõudu, teadlast ja ettevõtete arendustöötajat. Tartu Ülikooli Delta keskus koosneb õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast.

Jaanuaris kolivad õppe- ja teadushoonesse arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut, majandusteaduskond, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus ning osa tehnoloogiainstituudi laboreid. Ettevõtlusmaja avatakse märtsis ja selle eesmärk on tuua õppe- ja teadustööga haakuv teaduspõhine ettevõtlus ülikoolile võimalikult lähedale ning pakkuda võimalusi mitmekesiseks koostööks. Majja kolivad Cybernetica AS-i, Swedbank AS-i ja Statistikaameti arendusüksused, masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskus STACC OÜ, AS-i SEB Pank innovatsioonikeskus, Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaator ja SA Tartu Teaduspark.

Ott Pärna sõnul loob akadeemilise teadmuse ja rakendusliku arendustöö ühendamine Deltast ainulaadse ja elulähedase keskuse, mille sarnast on raske tervest Euroopastki leida. „Soovime tipptegijate kokkukoondamise kaudu saada veel tunnustatumaks ja väärtuslikumaks partneriks nii ettevõtjate kui ka ühiskonna jaoks. Märgiline on kasvõi see, et Delta keskuse õppe- ja teadushoone avatakse 29. jaanuaril, mil toimub konverents Startup Day 2020 – Baltimaade suurim iduettevõtluse üritus, mille on ellu kutsunud Tartu Ülikool ja partnerid,“ sõnas Pärna.

Ott Pärna on Tartu Ülikooli majandusdoktor, kes on õppinud nii Euroopa kui ka Aasia ülikoolides. Ta on rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise SCULT ja ajutrusti ESTCORP asutaja ning kampaania „Teeme Ära“ maailmakoristuse nõukoja liige. Pärna on olnud Eesti Arengufondi ja eduka riskikapitalifirma SmartCap asutamise ja juhtimise juures ning on nõustanud valitsusasutusi välismajanduspoliitika ja tulevikutöö oskuste teemadel. Muu hulgas on ta vedanud tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitika eksperdina SA Tallinna Teaduspark TEHNOPOL asutamist ning Eesti esimese disainipoliitika kokkupanekut.

Lisateave:
Erik Puura, TÜ arendusprorektor, 506 9882, erik.puura@ut.ee
Ott Pärna, TÜ Delta turundusjuht, 517 8111, ott.parna@ut.ee

Contact us

Welcome to the Delta Community

Students and researchers can contact the institutes located in Delta through the University of Tartu website https://www.ut.ee/en. Partners can find suitable contacts at the Delta contacts link below.

 

 

Delta contacts

University of Tartu Delta Centre

 

Study and Research Building
Narva mnt 18 / 51009 Tartu / ESTONIA
Open Monday to Sunday 8 am – 3 pm (main entrance only)

Courtyard entrance only for employees with the according card.

 

Delta Café is open Monday to Friday 11 am – 3 pm.

delta.kohvik@gmail.com; +372 5302 8944

 

Reception Desk (only technical information):
+372 737 6363; + 372 5331 4670

 

delta@ut.ee

 

Location map

 

Business Building
Narva mnt 20 / 51009 Tartu / ESTONIA

We use cookies on our website and Google Analytics to analyze website traffic statistics. Privacy Policy.

Close